Zlínské jaro 2024 a výstava Normální je pomáhat

Normální je pomáhat. Tak zní název výstavy, která je od pondělí 10. června k vidění v prostorách obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Formou prezentačních panelů se na ní představí více než čtyřicítka neziskových organizací, které působí ve Zlínském kraji. Výstava je součástí programu festivalu demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro 2024 a potrvá až do 23. června.

V pondělí 10. června byl zahájen program už 12. ročníku festivalu Zlínské jaro. Jeho součástí je také výstava Normální je také pomáhat, kterou mohou zhlédnout návštěvníci obchodního
a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Výstavu slavnostně zahájili senátorka Hana Marvanová
a publicista František „Čuňas“ Stárek, kteří do Zlína přijeli na besedy v rámci festivalu.

Cílem výstavy je zviditelnění dobrovolnictví a občanské společnosti, a to formou prezentace neziskových organizací, které se věnují pomoci jiným. „Naši návštěvníci se mohou seznámit s více než čtyřiceti takovými organizacemi. Nechybí mezi nimi Charita, Naděje, Orel, Salesiánský klub mládeže a mnoho dalších,“ potvrdil Jiří Kratochvíl, ředitel Zlatého jablka.

Informace k nim jsou umístěné na výstavních panelech. V prostorách prodejní galerie obchodního centra budou k vidění až do neděle 23. června. Hlavní program festivalu Zlínské jaro se pak odehraje od 10. do 12. června, a to zejména formou diskusí s tématy politických vězňů a médií.